"Збережемо ендокринне здоров'я нації"
Гаряча лінія
(044) 254-54-62
Час роботи
Пн - Пт: 08:00 - 17:00

Стажування в Клініці Ессен-Мітте (м. Ессен, Федеративна Республіка Німеччина)

Співробітники УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України пройшли стажування в Клініці Ессен-Мітте з ретроперитонеоскопічної техніки оперативних втручань на надниркових залозах.

На запрошення професора Мартіна Вальца лікарі-хірурги нашого Центру, Олександр Товкай, Володимир Паламарчук та Олександр Нечай, пройшли стажування у відділенні хірургії та центрі малоінвазивної хірургії Клініки Ессен-Мітте (м. Ессен, Федеративна Республіка Німеччина).

Клініка Ессен-Мітте – установа, в якій поєднується клінічна та наукова діяльність, проводяться наукові дослідження, які впроваджуються у повсякденну практику лікарів клініки. У клініці проводяться всі види оперативних втручань, включаючи онкологічну патологію. Більшість втручань проводиться за малоінвазивною методикою, що дозволяє уникнути важких післяопераційних ускладнень та зменшити час на відновлення пацієнта після операції.

Візит наших лікарів-хірургів є початком тісної співпраці між Клінікою Ессен-Мітте та Українським науково-практичним центром ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України.

 

Спільнота медиків УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України поповнилася ще одним науковцем

17 грудня 2024 року відбувся захист дисертації Людмили Сергіївни Чернухи, молодшої наукової співробітниці відділу репродуктивної медицини та хірургії, лікарки акушерки-гінекологині консультативної поліклініки Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України, аспірантки кафедри акушерства та гінекології №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоровʼя» за спеціальністю 222 «Медицина». Темою дослідження молодої науковиці стала «Оптимізація прегравідарної підготовки жінок із порушенням менструального циклу на тлі гіпоандрогенізму».

У своїй науковій роботі Людмила Сергіївна запропонувала нове вирішення конкретного завдання акушерства та гінекології – обґрунтовано патогенетичний підхід до діагностики, профілактики та лікування у жінок із порушенням менструального циклу на тлі гіпоандрогенізму (патологічний стан, при якому в жіночому організмі підвищується синтез та активність гормонів андрогенового ряду (чоловічих статевих гормонів). Людмила Чернуха зосередилася на підвищенні ефективності прегравідарної підготовки (підготовки до вагітності) жінок репродуктивного віку з гіпоандрогеновим забезпеченням гормонального тла репродуктивної системи шляхом оцінки змін клініко-інструментальних та гормональних досліджень, а також удосконаленню менеджменту даної категорії хворих.

Молодою науковицею вперше проведено поглиблене дослідження андрогенового стероїдогенезу при порушенні менструального циклу в жінок із безпліддям, також уперше показана роль коморбідної патології при формуванні гіпоандрогенового забезпечення репродуктивного потенціалу жінки. Дисертантка виявила, що для основної групи обстежених пацієнток характерними були дефіцит вітаміну Д та гіпергомоцистеїнемія, які могли виступати як тригерами незадовільного стероїдогенезу, так і супроводжувати гіпоандрогенний дисбаланс репродуктивного тла. На підставі отриманих даних науковиці вдалося вдосконалити алгоритм менеджменту жінок із гіпоандрогенізмом шляхом призначення персоніфікованої медикаментозної терапії.

Робота була виконана під керівництвом завідувача кафедри акушерства та гінекології №1 НМУ, професора Дмитра Олександровича Говсєєва та завідувача відділу репродуктивної медицини та хірургії Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України, професорки Людмили Миколаївни Семенюк.

Спеціалізована вчена рада ухвалила рішення присудити Людмлі Чернусі ступінь доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоровʼя» за спеціальністю 222 «Медицина».

Щиро вітаємо Людмилу Сергіївну та її наукових керівників з успішним захистом наукового дослідження!

Підписано Меморандум про співпрацю з Обухівською РВА

 

УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України розширює мережу партнерств із органами місцевого самоврядування: Підписано Меморандум про співпрацю з Обухівською РВА

14 листопада 2024 року між Українським науково-практичним центром ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України та Обухівською районною державною (військовою) адміністрацією Київської області підписано Меморандум про співпрацю і партнерство.

Документ підписали Директор УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України Олександр Товкай та Голова Обухівської РВА Микола Кравчук.

В рамках Меморандуму передбачена співпраця сторін з метою реалізації співробітництва щодо проектів, які спрямовано на забезпечення пріоритетності та обізнаності населення Обухівського району Київської області в сфері охорони здоров’я.

Як зазначив Директор УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України Олександр Товкай під час підписання документа, це важливий крок для подальшої співпраці, яка сприятиме збереженню ендокринного здоров’я населення України.

У Меморандумі йдеться про кооперацію сторін задля надання високоякісної, професійної медичної допомоги населенню громади, підвищенню обізнаності населення щодо своєчасного виявлення ендокринних порушень та підвищення кваліфікації спеціалістів в актуальних питаннях ендокриної патології.

Документ також визначає спільні дії щодо надання первинної, спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги хворим, відповідно до медичних показань, із застосуванням методів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації, надання консультацій, проведення діагностики, лікування населення, зокрема і виїзних консультацій, а у разі необхідності – надання медичної допомоги відповідного рівня в амбулаторних та стаціонарних умовах.

Під час робочої зустрічі, що передувала підписанню Меморандуму, сторони обговорили майбутні спільні заходи та ініціативи.

 

 

 

 

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 

14 листопада 2024 року, у Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, в Українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України всім бажаючим проводилося вимірювання глюкози крові, артеріального тиску та надавалася консультація ендокринолога в нашому Центрі на Кловському узвозі 13-А.

Всесвітній день боротьби з діабетом (World Diabetes Day), що відзначається щорічно 14 листопада, був введений в 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією (IDF) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (WHO) у відповідь на загрозу зростання захворювання на діабет у всьому світі .

Цукровий діабет є однією з найважливіших медико-соціальних проблем в усьому світі. Це пояснюється його широким розповсюдженням, і тяжкістю пізніх ускладнень які прогресують або розвиваються, несвоєчасною діагностикою і лікуванням, яке необхідно хворим протягом усього життя.

Особливо в цей день, в усьому світі, звертається увага на важливість ранньої і своєчасної діагностики, ефективного лікування цукрового діабету, для того щоб запобігти виникненню ускладнень цього захворювання, а якщо вже у пацієнта є ускладнення, намагатися зменшити прогресування цих ускладнень.

Пам’ятаймо друзі, своєчасна діагностика діабету може допомогти запобігти тяжким наслідкам захворювання!

Для отримання консультацій та проходження обстежень ви можете звернутися для запису до нашої реєстратури з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00

044 254 54 62

067 170 86 37

063 225 79 59

050 415 18 61

Збережемо ендокринне здоров’я нації!

Доступ до електронних ресурсів

Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органiв  і тканин МОЗ України у рамках проекту Research4Life отримав  безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів на платформі Research4Life. Доступ надається видавцями і компаніями в межах проєкту Research4Life. Українським науковцям стала доступною більшість контенту платформи Research4Life, обсяг якого досяг 200 тис. одиниць – журналів, книг, баз даних. Через портал Research4Life надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та інші.

Науково-практична конференція з міжнародною участю 19-21 вересня 2024 року

19-21 вересня 2️024 року відбулася щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю на тему: «Актуальні питання ендокринології та ендокринної хірургії», організатором якої є Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України. Цієї осені конференція святкова, присвячена 30-річчю від дня заснування Центру.

 

Надзвичайно плідні три дні наукової конференції. Перший день було присвячено більше терапевтичній ендокринології, ведення пацієнтів з цукровим діабетом та його ускладненнями, ендоваскулярній хірургії, другий день – хірургічній ендокринології, третій день – дитячій ендокринології, репродуктивному здоров’ю, тощо.

 

Під час конференції було обговорено проблематику щодо ендокринної хірургії, патології щитоподібної та прищитоподібних залоз, патології надниркових залоз, цукрового діабету та його ускладнень, ендокринології дитячого та підліткового віку, репродуктивного здоров’я. Водночас конференція – це майданчик, на якому була змога поділитися досягненнями у науці та практичній медицині.

 

Цей захід зібрав у залі понад 200 учасників з усіх регіонів України, а також відбувся за дистанційної участі фахівців Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Республіки Польща, Федеративної Республіки Німеччина. Велика кількість переглядів та учасників онлайн формату. Ми пишаємося, що цей захід є цікавим та затребуваним для ендокринної спільноти.

 

З привітальним словом до учасників звернулися заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Копач, начальниця Військово-медичного управління Служби безпеки України Людмила Шугалей та начальник центрального госпіталю Служби безпеки України Дмитро Якімов, представник Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» Василь Горошко, ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Юрій Кучин, директор ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка Національної академії медичних наук України» Микола Тронько, директор ДУ «Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова Національної академії медичних наук України» Борис Маньковський, директорка ДУ «Інститут проблем ендокринної патології імені В.Я. Данилевського Національної академії медичних наук України» Катерина Місюра, радник дирекції ДУ «Інститут проблем ендокринної патології імені В.Я. Данилевського Національної академії медичних наук України» Юрій Караченцев, голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Сергій Кубанський, директор Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України Олександр Товкай.

 

Під час урочистої частини було зачитано вітальне слово від Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука. Нагородами відзначені працівники Центру від Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоровʼя України, Верховної Ради України, Голови Київської міської ради, голови Печерської райдержадміністрації.

 

З нагоди 30-річчя Центру було оголошено подяку колективу нашої медичної установи від Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» та нагороджено трудовий колектив Центру Почесною грамотою ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я.

 

Дякуємо всім учасникам та організаторам конференції!

 

Нам важлива ваша підтримка та участь в обговоренні нагальних питань в ендокринній галузі, з урахуванням викликів часу, в умовах воєнного стану.

 

Запрошуємо до співпраці! Адже тільки разом ми постійно будемо працювати над розвитком медичної сфери, зокрема ендокринології, для блага суспільства, у тому числі у період відбудови після нашої перемоги!

 

Слава Україні!

 

Друзі, запис трансляції конференції 1, 2 та 3 дня доступний за посиланням: https://conference.in.ua/endo19-21-09-2024/

Єдиний вебпортал вакансій у державних та комунальних медзакладах

Розпочав роботу Єдиний вебпортал вакантних посад у державних та комунальних закладах охорони здоров’я – medvacancy.moz.gov.ua
Законодавство вимагає використовувати його для проведення добору на вакансії у державних та комунальних медзакладах, зокрема, при проведенні конкурсу на посаду керівника*.
На порталі можна розміщувати оголошення про вакансії у медзакладах, шукати роботу, подаватися на оприлюднені позиції, розміщувати оголошення про результати проведених конкурсів тощо.
Розміщувати інформацію на порталі можуть керівники та уповноважені особи закладів охорони здоров’я, члени конкурсної комісії, до складу яких входять представники органів управління. Користування вебпорталом – безоплатне.
* Вимога не поширюється на заклади охорони здоров’я приватної форми власності, заклади охорони здоров’я МВС, Міноборони, військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення.
Адміністратором Єдиного вебпорталу є державне підприємство «Електронне здоров’я», що забезпечує його технічну підтримку та консультує з технічних питань.

У разі виникнення запитань можна звертатися за адресою hrportalsupport@ehealth.gov.ua

Проект «Power for Health»: енергія життя

Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства цифрової трансформації України отримав від Американської благодійної організації Direct Relief та БО «Благодійний фонд Євгена Пивоварова» інтегровані системи зберігання та передачі енергії у кількості 10 одиниць.

Інтегровані системи зберігання та передачі енергії забезпечують живленням об’єкти критичної та соціальної інфраструктури під час перебоїв електропостачання.

Завдяки цим приладам в умовах війни наша медична установа забезпечена неперервним живленням необхідного обладнання та освітлення. До того ж, вони можуть зберігати енергію для використання у випадку перебоїв у електропостачанні.

Висловлюємо щиру вдячність Американській благодійній організації Direct Relief, БО «Благодійний фонд Євгена Пивоварова», Міністерству охорони здоров’я України та Міністерству цифрової трансформації України за надані системи збереження енергії!

 

Науково-практична конференція з міжнародною участю 30-31 травня 2024 року

30 та 31 травня 2024 року відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю в змішаному форматі «ЕНДОКРИННА ПАТОЛОГІЯ: МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПІДХІД» в с. Татарів, Івано-Франківської області.

З вітальним словом виступив директор Центру, д.мед.н., професор Олександр Товкай, директор ДОЗ Івано-Франківської ОДА, д.мед.н., професор Олександра Бойчук, ректор Івано-Франківського національного медичного університету, д.мед.н., професор Роман Яцишин, генеральний директор КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради» Ігор Дмитренко.

З доповідями виступали фахівці з провідних наукових установ України, ЗВО, провідні спікери з Німеччини, Великої Британії, США. Було розглянуто багато тем діагностики та лікування ендокринної патології у дорослих і дітей, питання репродуктивної медицини, зроблений огляд сучасних консенсусів і рекомендацій. Активна дискусія підкреслила актуальність розглянутих тем. Більше 25 тисяч переглядів свідчать про надзвичайну зацікавленість лікарів в проведеній конференції.

Трагедію на ЧАЕС українці відчувають і досі, але непереливки тепер і окупантам

Цими днями згадують найбільшу техногенну катастрофу в світі. 38 років тому, внаслідок невдалого та злочинного експерименту, вибухнув і загорівся 4-тий енергоблок ЧАЕС. Відтоді Чорнобильська зона пережила масштабні пожежі, затоплення, а в 2022-му – ще й російську окупацію. Тоді загарбники нарили окопів у найзабрудненішому місці Чорнобильської зони – Рудому лісі.

 

Про наслідки найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття розповів Олександр Андрійович Товкай, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, лікар-хірург, директор Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоровʼя України у студії 1+1

 

Науково-практична конференція 30-31 травня 2024 року

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ-ЗАПРОШЕННЯ
Вельмишановний (а) колего !

від імені організаційного комітету маємо честь запросити Вас взяти участь в роботі науково-практичної конференції
ЕНДОКРИННА ПАТОЛОГІЯ: мультидисциплінарний підхід
30-31 травня 2024 року, Івано-Франківська обл., с.Татарів, етно-готель Коруна

ПРОГРАМА

РЕЄСТРАЦІЯ

ТЕМИ, ЩО ПРОПОНУЮТЬСЯ ДО ОБГОВОРЕННЯ:
– ендокринна хірургія: патологія щито- та прищитоподібних залоз,захворювання надниркових залоз;
– цукровий діабет та його ускладнення;
– ендокринологія дитячого та підліткового віку;
– репродуктивне здоров’я

Планується видання матеріалів конференції.
Вимоги до тез:
– обсяг до 2х сторінок (без малюнків та таблиць), Редактор Word, шрифт – 14, інтервал – 1,5
Перший абзац: прізвища та ініціали авторів по центру;
Другий абзац: назва роботи;
Третій абзац: назва установи, де виконана робота, курсивом по центру.
Назва рубрик: «Мета», «Матеріали і методи», «Результати та обговорення», «Висновки», «Список літератури»
Тези надсилати на conference2024@endocenter.com.uа

Науково-практичну конференцію акредитовано в реєстрі заходів БПР на 2024 рік. Учасники конференції отримають СЕРТИФІКАТ з відповідною кількістю балів згідно наказу МОЗ України №446 від 22.02.2019 для наступних спеціальностей: Акушерство і гінекологія, Генетика лабораторна, Генетика медична, Дитяча гінекологія, Дитяча ендокринологія, Дитяча урологія, Дитяча хірургія, Дієтологія, Ендокринологія, Загальна практика – сімейна медицина, Інвазивна електрофізіологія, Інтервенційна кардіологія, Кардіологія, Клінічна онкологія, Клінічна лабораторна діагностика, Лабораторна імунологія, Неврологія, Нефрологія, Онкохірургія, Організація і управління охороною здоров’я, Отоларингологія, Офтальмологія, Педіатрія, Променева терапія, Радіологія, Санологія, Сексопатологія, Судинна хірургія, Терапія, Ультразвукова діагностика, Урологія, Хірургія, Хірургія серця та магістральних судин

Контакти організаторів
email: conference2024@endocenter.com.ua
Заступник директора з наукових питань, д.мед.н., проф. Юзвенко Тетяна Юріївна +38 099 316 14 15
Представник технічного партнера ТОВ «МЕДИЧНА ОСВІТА» + 38 067 209 69 07

Два науковці нашого Центру здобули ступінь доктора філософії

19 січня 2024 року відбувся захист дисертації Павла Олександровича Ліщинського, лікаря-хірурга УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України та Дмитра Миколайовича Квітки, лікаря-хірурга УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України, аспірантів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоровʼя» за спеціальністю 222 «Медицина».

Тема дисертаційної роботи Ліщинського Павла Олександровича – «Визначення предикторів метастазування папілярної карциноми щитоподібної залози на доопераційному етапі».

Дисертація присвячена проблемі ефективності доопераційної ультразвукової діагностики місцевого метастазування папілярного раку щитоподібної залози (ПРЩЗ), визначенню предикторів метастазування зі створенням прогностичної моделі та доцільності профілактичної лімфодисекції шиї у пацієнтів з ПРЩЗ.

Наукові керівники Павла Олександровича: Товкай Олександр Андрійович, доктор медичних наук, професор, директор УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України та Земсков Сергій Володимирович, доктор медичних наук, професор, проректор з наукової роботи та інновацій НМУ.

Тема дисертаційної роботи Квітки Дмитра Миколайовича – «Обґрунтування органозберігаючої тактики хірургічного лікування папілярного раку щитоподібної залози».

Дисертація присвячена проблемі вибору тактики хірургічного лікування папілярного раку щитоподібної залози направленої на зниження частоти ятрогенних ускладнень та підвищення якості життя, за умов збереження принципів онкохірургії та мінімізації ризику рецидивування.

Наукові керівники Дмитра Миколайовича: Земсков Сергій Володимирович, доктор медичних наук, професор, проректор з наукової роботи та інновацій НМУ, та Паламарчук Володимир Олександрович, доктор медичних наук.

Щиро вітаємо дисертантів та її наукових керівників з успішним захистом наукових досліджень!

Новини НМУ:

Аспірант НМУ розробив модель розрахунку ризиків для онкологічних хворих https://cutt.ly/OwK7Ja6q

Дослідження науковця НМУ покликане вирішити актуальну проблему тиреоїдної хірургії https://cutt.ly/2wLdo2mT

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України провів заходи з раннього виявлення цукрового діабету.

14 листопада 2023 року, у Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, всім бажаючим проводилося вимірювання глюкози крові, артеріального тиску та надавалася консультація ендокринолога в нашому Центрі на Кловському узвозі 13-А.

Пам’ятаймо друзі, своєчасна діагностика діабету може допомогти запобігти тяжким наслідкам захворування!

Для отримання консультацій та проходження обстежень ви можете звернутися для запису до нашої реєстратури з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00

044 254 54 62

067 170 86 37

063 225 79 59

050 415 18 61

Збережемо ендокринне здоров’я нації!

Слава Україні!

Конференція 28-29 вересня 2023 року

28 та 29 вересня 2023 року в Українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України відбулася щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю на тему: «Актуальні питання ендокринології та ендокринної хірургії».

На конферерції було обговорено Клінічні практичні рекомендації для лікування вузлів щитоподібної залози, а також, проблематику щодо ендокринної хірургії, патології щитоподібної та прищитоподібних залоз, патології надниркових залоз, цукрового діабету та його ускладнень, ендокринології дитячого та підліткового віку, репродуктивного здоров’я.

Особливу увагу присвятили питання тиреоїдології за матеріалами 45-ї щорічної конференції Європейської тиреоїдної асоціації «European Thyroid Association». Водночас конференція – це майданчик, на якому була змога поділитися досягненнями у науці та практичній медицині.

Надзвичайно плідні два дні роботи конференції! Цей захід зібрав у залі близько 200 учасників з усіх регіонів України, а також відбувся за дистанційної участі фахівців Сполучених Штатів Америки та Чеської Республіки. Понад 29 тисяч учасників онлайн формату були присутні на конференції. Ми пишаємося, що цей захід є цікавим та затребуваним для ендокринної спільноти.

З привітальним словом, до учасників звернувся директор Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України, професор Олександр Товкай. Крім того, розповів про співпрацю з Європейською тиреоїдною асоціацією та доповів про результати участі делегації українських науковців та ендокринних хірургів на 45-й щорічній конференції Європейської тиреоїдної асоціації, а саме за результатами участі у конференції:

– прийнято до членства в Європейській тиреоїдній асоціації 8 співробітників нашого Центру;

– представлено 4 доповіді наукових співробітників Центру в яких наведено, не тільки статистичні дані, але й формули, запропоновані науковцями нашої установи щодо розповсюдження онкологічних процесів та прогнозування якості життя у пацієнтів з патологією щитоподібної залози;

– досягнуто домовленостей щодо освітніх програм під егідою Європейської тиреоїдної асоціації для лікарів та науковців нашої держави.

Слід зазначити, участь у конференції сприяла зміцненню робочої та наукової співпраці з міжнародною спільнотою у галузі ендокринології, а саме тиреодології.

Робоча поїздка делегації сприяла зміцненню іміджу України на міжнародній арені у галузі медичної науки, зокрема ендокринології. Отримана інформація дозволить впровадити новітні розробки та технології діагностування та лікування профільних захворювань щитоподібної залози у населення України.

Дякуємо всім учасникам та організаторам конференції!

Нам важлива ваша підтримка та участь в обговоренні нагальних питань в ендокринній галузі, з урахуванням викликів часу, в умовах воєнного стану.

Запрошуємо до співпраці! Адже тільки разом ми постійно будемо працювати над розвитком медичної сфери, зокрема ендокринології, для блага суспільства, у тому числі у період відбудови після нашої перемоги!

Слава Україні!

Друзі, запис трансляції конференції 1 та 2 дня доступний за посиланням: https://conference.in.ua/

Спільнота медиків УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України поповнилася ще одним науковцем

22 травня 2023 року відбувся захист дисертації Наталії Вікторівни Соломеннікової, лікаря-отоларинголога консультативної поліклініки Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України, асистентки кафедри оториноларингології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоровʼя» за спеціальністю 222 «Медицина».

 

На захист дисертації завітав директор Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України, професор Олександр Андрійович Товкай, щоб висловити підтримку колезі. Олександр Андрійович зазначив, що отримані результати мають важливе наукове та практичне значення.

Дана дисертація присвячена аналізу ефективності різних методів реіннервації гортані та розробці прогностичної моделі перебігу рухових розладів гортані на підставі ларингоскопічних ознак. Саме за допомогою цієї моделі у ранній післяопераційний період можливе призначення адекватного та своєчасного лікування. Робота була виконана під керівництвом завідувачки кафедри оториноларингології, професорки Юлії Дєєвої та завідувача відділу ендокринної хірургії Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин, старшого наукового дослідника Володимира Паламарчука.

 

Головуючим на засіданні разової ради був перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Олександр Науменко. У дискусії взяли активну участь члени спеціалізованої вченої ради: рецензенти – проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земсков і доцент кафедри оториноларингології Максим Тарасенко. Рецензенти відзначили, що операції на щитоподібній залозі є найчастішою причиною хірургічної травми поворотного гортанного нерва. Одним із методів хірургічної корекції голосових порушень після цієї травми є метод неселективної реіннервації гортані. До слів колег приєдналися і співробітники кафедри оториноларингології Університету, доценти В’ячеслав Дідковський і Сергій Коновалов.

 

Спеціалізована вчена рада ухвалила рішення присудити Наталії Соломенніковій ступінь доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоровʼя» за спеціальністю 222 «Медицина».

Щиро вітаємо Наталію Вікторівну та її наукових керівників з успішним захистом наукового дослідження!

Діагностика діабетичної ретинопатії за допомогою сучасної фундус-камери в УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України

1 червня 2023 року УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України у співпраці з Українською діабетичною федерацією та CheckEye розпочне діагностику діабетичної ретинопатії за допомогою сучасної фундус-камери

 

Проблема поширення цукрового діабету є надзвичайно актуальною для України. Згідно даним Міжнародної діабетичної федерації (IDF) кожен другий хворий на діабет не здогадується про свій діагноз

 

Діабетична ретинопатія – захворювання, що є основною причиною втрати зору та одним із найпоширеніших ускладнень цукрового діабету, що виникає практично у 90% пацієнтів, хворих на діабет. Завчасна діагностика допоможе мінімізувати кількість випадків захворювання та зберегти зір у людей з діабетом.

 

CheckEye – хмарне рішення для визначення діабетичної ретинопатії по фотозображенням очного дна з допомогою алгоритму ML\AI.

 

Щоб пройти діагностику діабетичної ретинопатії в нашому Центрі потрібно:

  • записатися на консультацію до лікаря ендокринолога
  • за рекомендацією лікаря ендокринолога пройти обстеження
  • за результатом обстеження, отримати консультацію висококваліфікованого лікаря офтальмолога

 

Для отримання консультацій та проходження обстежень ВИ можете звернутися до реєстратури Центру з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00:

044 254 54 62

067 170 86 37

063 225 79 59

050 415 18 61

 

Адреса Центру: м. Київ, Кловський узвіз, 13-А

Збережемо ендокринне здоров’я разом!

Потужна допомога

Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України щиро дякує МГО «Міжнародне об’єднання «Народний адвокат», Фонду Aga-Ucraína та Благодійному фонду “КОЛО” за надану благодійну допомогу – потужний генератор Gasen!
 
Завдяки вашій допомозі фахівці нашої медичної установи зможуть безперервно надавати спеціалізовану медичну допомогу населенню України!
 
Разом до перемоги!
 

Затверджено Стандарти медичної допомоги «Цукровий діабет у дітей»

Шановні колеги, інформуємо, що наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.02.2023 № 413 затверджено

Стандарти медичної допомоги «Цукровий діабет у дітей»

Ознайомитися та завантажити документи ви можете за посиланнями:

Наказ

Стандарти

Хірурги УНПЦЕХ ТЕОіТ МОЗ України оперують в м. Тернопіль

Бригада лікарів Українського науково-дослідного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України та КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня 2» в рамках співпраці з  Тернопільським національним медичним університетом імені І.Я. Горбачевського за підтримки Міністерства охорони здоров’я України провела успішне оперативне втручання на щитоподібній залозі.

Шановні колеги, запрошуємо до клінічної та наукової співпраці!

Разом збережемо ендокринне здоров’я нації!

Фахівці УНПЦЕХ ТЕОіТ МОЗ України провели унікальну операцію на щитоподібній залозі в Тернопільській комунальній міській лікарні № 2

В рамках співпраці Українського науково-дослідного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України, Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського та КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня 2» бригадою лікарів успішно проведено оперативне втручання на щитоподібній залозі.

Лікарі та науковці Українського науково-дослідного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України щедро діляться своїм досвідом з колегами та завжди відкритій до співпраці, як клінічної, так і наукової!Шановні колеги, запрошуємо до клінічної та наукової співпраці!

Все буде Україна!

Затверджено Уніфікований клінічний протокол первинної, екстреної та спеціалізованої медичної допомоги «Цукровий діабет 1 типу у дорослих»

Шановні колеги!

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 26 січня 2023 року № 151 затверджено Уніфікований клінічний протокол первинної, екстреної та спеціалізованої медичної допомоги «Цукровий діабет 1 типу у дорослих».

Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 26 січня 2023 року № 151.

Уніфікований клінічний протокол первинної, екстреної та спеціалізованої медичної допомоги «Цукровий діабет 1 типу у дорослих».

Клінічна настанова, заснована на доказах «Цукровий діабет».

Участь в науково-практичній конференції з міжнародною участю

17 листопада 2022 року Зелінська Наталія Борисівна, д-р мед. наук, професор, завідувач відділу дитячої ендокринології Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України, взяла участь в науково-практичній конференції з міжнародною участю в онлайн форматі за темою: «Актуальні питання фізіології, патології та організації медичного забезпечення дітей шкільного віку та підлітків».

Захід приурочений до 100-річного ювілею Державної установи «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України».

Доповідь Наталії Борисівни була присвячена спектру і клінічним проявам порушень статевого диференціювання у дітей на підставі даних реєстру дітей з порушення статевого диференціювання.

Більше інформації про конференцію в Програмі: http://bit.ly/3O84vGg

Запис доповідей учасників заходу доступні за посиланням:

1 день – https://cutt.ly/7MI78P3

2 день –https://cutt.ly/kMAUNKO

Вітаємо колег з ювілеєм і бажаємо найшвидшої перемоги та миру!

Відвідування Козелецької громади

14 листопада 2022 року, в рамках заходу присвяченому Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом, фахівці Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України (УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України), за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, відвідали Козелецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги та оглянули близько 70 пацієнтів, з них 7 дітей, в тому числі з багатодітних сімей.

Лікарями Центру були вперше виявлені пацієнти з порушенням глікемії натще, яким надані рекомендації щодо подальшого обстеження та медичного нагляду. 

Проведена корекція лікування цукрового діабету, дифузного токсичного зобу та іншої патології, надані рекомендації щодо профілактики розвитку ускладнень не тільки ендокринної патології, а й супутніх захворювань (гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, тощо).

Це перший виїзд нашої мобільної бригади на власному авто швидкої допомоги.  

Висловлюємо щиру вдячність благодійникам фонду AGA UCRAINA, Антоніо Корредойру, Наталії Афоніній, Олександру Полтавцеву, благодійному фонду «КОЛО», Павлу Єлізарову, Миколі Катеринчуку, МГО «Міжнародне об’єднання «Народний адвокат» за автомобіль швидкої допомоги, наданий УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України.

Звертаємо Вашу увагу, в УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України, за один день можна пройти обстеження, отримати результати лабораторних досліджень, заключення УЗД та пункційної біопсії, при необхідності пройти спіральну комп’ютерну томографію, отримати консультації лікарів суміжних спеціальностей, а у складних випадках – провести консиліум лікарів для визначення подальшої тактики лікування.

У разі необхідності можна пройти обстеження та лікування в умовах стаціонарних відділень Центру (ендокринологічного та хірургічного профілю) за адресою:

м. Київ, Кловський узвіз 13-А.

Для отримання консультацій та проходження обстежень ви можете звернутися до нашої реєстратури:

044 254 54 62

067 170 86 37

063 225 79 59

050 415 18 61

Збережемо ендокринне здоров’я разом!

 

14 жовтня – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України провів заходи з раннього виявлення цукрового діабету

14 листопада 2022 року, у Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, всім бажаючим проводилося вимірювання глюкози крові, артеріального тиску та надавалася консультація ендокринолога в нашому Центрі на Кловському узвозі 13-А та на Чернігівщині.
Також, до Центру завітали перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда і Генеральний директор Директорату медичних послуг МОЗ України Олександра Машкевич та пройшли зазначені обстеження.
Цього ж дня, наша мобільна бригада ендокринологів вирушила до Чернігівщини в Козелецьку ОТГ та провела виїзний прийом в приміщенні Козелецької селищної амбулаторії загальної практики сімейної медицини для всіх бажаючих мешканців громади.

Пам’ятаймо друзі, своєчасна діагностика діабету може допомогти запобігти тяжким наслідкам захворювання!

  

Конференція 2022

29 та 30 вересня 2022 року в Українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії МОЗ України відбулася щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю на тему: «Актуальні питання ендокринології та ендокринної хірургії».

Цього року на конферерції було обговорено проблематику щодо ендокринної хірургії, патології щитоподібної та прищитоподібних залоз, патології надниркових залоз, цукрового діабету та його ускладнень, ендокринології дитячого та підліткового віку, репродуктивного здоров’я. Водночас конференція – це майданчик, на якому була змога поділитися досягненнями у науці та практичній медицині.

Надзвичайно плідні два дні роботи конференції! Цей захід зібрав у залі близько 200 учасників з усіх регіонів України, а також відбувся за дистанційної участі фахівців Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Чеської Республіки. Близько 7 тисяч учасників онлайн формату одночасно були присутні на конференції. Ми пишаємося, що цей захід є цікавим та затребуваним для ендокринної спільноти.

З привітальним словом до учасників звернулися Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, Генеральний директор Директорату медичних послуг Міністерства охорони здоров’я України Олександра Машкевич та директор Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України, професор Олександр Товкай.

Дякуємо всім учасникам та організаторам конференції!

Нам важлива ваша підтримка та участь в обговоренні нагальних питань в ендокринній галузі, з урахуванням викликів часу, в умовах воєнного стану.

Запрошуємо до співпраці! Адже тільки разом ми постійно будемо працювати над розвитком медичної сфери, зокрема ендокринології, для блага суспільства, у тому числі у період відбудови після нашої перемоги!

Слава Україні

Друзі, запис трансляції конференції 1 та 2 дня доступний за посиланням: https://conference.in.ua/endo2022/

Практикуємо мультидисциплінарний підхід в хірургії

В серпні цього року лікарі з Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України та Центру інноваційних медичних технологій НАН України провели спільну операцію хворому К.

52-річний пацієнт довгий час страждав на артеріальну гіпертензію з кризовим перебігом (артеріальний тиск сягав до 260 мм.рт.ст.).

Лікарі успішно видалили гігантську феохромоцитому лівої надниркової залози. Розмір пухлини становив 19х18х16 см, та відразу, після її видалення, у пацієнта відбулась нормалізація артеріального тиску.

Поопераційний період проходив без ускладнень. Пацієнт, задоволений результатом проведеного лікування, на 5 добу після операції був виписаний із стаціонару.

Гуманітарна допомога

Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України отримав від благодійників автомобіль швидкої допомоги

Щиро дякуємо МГО «Міжнародне об’єднання «Народний адвокат», Фонду Aga-Ucraina та всім благодійникам за надану допомогу!

Завдяки вашій допомозі ми зможемо оперативно надавати спеціалізовану медичну допомогу населенню України.

Наближаємо перемогу разом!

Слава Україні!

Науково-практична конференція з міжнародною участю

Шановні колеги!
 
Запрошуємо взяти участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю на тему:
 
«АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЕНДОКРИНОЛОГІЇ ТА ЕНДОКРИННОЇ ХІРУРГІЇ»!
 
Захід відбудеться 29-30 вересня 2022 року в м. Києві. Формат проведення змішаний.
 
 
Будь ласка, перейдіть за QR-кодом, щоб зареєструватися та отримати довідкову інформацію.
 
 

Інсулінотерапія під час воєнного стану

Заступник директора Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, лікар-ендокринолог вищої категорії, Тетяна Юріївна Юзвенко взяла участь у вебінарі “МОЗ пояснює: Інсулінотерапія під час воєнного стану”, який відбувся за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України.

Під час вебінару професор Юзвенко Т. Ю. розповіла про:

  • основні принципи інсулінотерапії пацієнтів із цукровим діабетом у критичних умовах
  • перехід на інший інсулін
  • ведення пацієнтів на інсуліновій помпі

Запрошуємо ознайомитися з практичними порадами за посиланням – Вебінар “Інсулінотерапія під час воєнного стану”

Рекомендовано до перегляду ендокринологам, лікарям загальної практики, терапевтам, а також усім лікарям і медичним працівникам, які потребують додаткових роз’яснень, знань та навичок у роботі в умовах війни.

Довідково.

“МОЗ пояснює” — серія освітніх Zoom-вебінарів для медичних працівників із одночасною трансляцією на Youtube-канал МОЗ. Спікери вебінарів надають практичні рекомендації щодо роботи закладів охорони здоров’я та медиків, у тому числі ​​на прикладі конкретних клінічних випадків. Усі вебінари “МОЗ пояснює” — у плейлисті на каналі “МОЗ пояснює”

Президент Індонезії Джоко Відодо та перша леді Іріана Джоко Відодо відвідали Український науково-практичний центр ендокринної хірургії


29 червня 2022 року Президент Республіки Індонезія Джоко Відодо перебував в нашій державі з візитом. В рамках цього візиту з благодійною місією пан Президент, пані перша леді Іріана Джоко Відодо спільно з Міністром охорони здоров‘я України Віктором Ляшко та заступником Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Олексієм Яременко відвідали Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.
Ми щиро вдячні за підтримку в складний для нас час. Водночас ми вражені, з якою добротою та людяністю пан Президент та пані перша леді втішали українських людей, що страждають від болю та горя, яких завдає війна.
Сподіваємося, що такі дружні відносини між нашими країнами будуть зміцнені в повоєнний час, після нашої перемоги, задля розбудови і розвитку України, зокрема в сфері охорони здоров’я.