"Збережемо ендокринне здоров'я нації"
Гаряча лінія
(044) 254-54-62
Час роботи
Пн - Пт: 08:00 - 17:00

Спільнота медиків УНПЦЕХ, ТЕОіТ МОЗ України поповнилася ще одним науковцем

17 грудня 2024 року відбувся захист дисертації Людмили Сергіївни Чернухи, молодшої наукової співробітниці відділу репродуктивної медицини та хірургії, лікарки акушерки-гінекологині консультативної поліклініки Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України, аспірантки кафедри акушерства та гінекології №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоровʼя» за спеціальністю 222 «Медицина». Темою дослідження молодої науковиці стала «Оптимізація прегравідарної підготовки жінок із порушенням менструального циклу на тлі гіпоандрогенізму».

У своїй науковій роботі Людмила Сергіївна запропонувала нове вирішення конкретного завдання акушерства та гінекології – обґрунтовано патогенетичний підхід до діагностики, профілактики та лікування у жінок із порушенням менструального циклу на тлі гіпоандрогенізму (патологічний стан, при якому в жіночому організмі підвищується синтез та активність гормонів андрогенового ряду (чоловічих статевих гормонів). Людмила Чернуха зосередилася на підвищенні ефективності прегравідарної підготовки (підготовки до вагітності) жінок репродуктивного віку з гіпоандрогеновим забезпеченням гормонального тла репродуктивної системи шляхом оцінки змін клініко-інструментальних та гормональних досліджень, а також удосконаленню менеджменту даної категорії хворих.

Молодою науковицею вперше проведено поглиблене дослідження андрогенового стероїдогенезу при порушенні менструального циклу в жінок із безпліддям, також уперше показана роль коморбідної патології при формуванні гіпоандрогенового забезпечення репродуктивного потенціалу жінки. Дисертантка виявила, що для основної групи обстежених пацієнток характерними були дефіцит вітаміну Д та гіпергомоцистеїнемія, які могли виступати як тригерами незадовільного стероїдогенезу, так і супроводжувати гіпоандрогенний дисбаланс репродуктивного тла. На підставі отриманих даних науковиці вдалося вдосконалити алгоритм менеджменту жінок із гіпоандрогенізмом шляхом призначення персоніфікованої медикаментозної терапії.

Робота була виконана під керівництвом завідувача кафедри акушерства та гінекології №1 НМУ, професора Дмитра Олександровича Говсєєва та завідувача відділу репродуктивної медицини та хірургії Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України, професорки Людмили Миколаївни Семенюк.

Спеціалізована вчена рада ухвалила рішення присудити Людмлі Чернусі ступінь доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоровʼя» за спеціальністю 222 «Медицина».

Щиро вітаємо Людмилу Сергіївну та її наукових керівників з успішним захистом наукового дослідження!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.