"Збережемо ендокринне здоров'я нації"
Гаряча лінія
(044) 254-54-62
Час роботи
Пн - Пт: 08:00 - 17:00

Мета – підвищення ефективності лікування хворих з патологією гіпофізу, надниркових залоз; пацієнтів з гіпогонадизомом та сексуальною дисфункцією ендокринного генезу; хворих на ускладнене ожиріння, автоімунну ендокринну орбітопатію.

Сфера наукових інтересів: нейроендокринологія, патологія надниркових залоз, ожиріння, гіпогонадизм, психоендокринний синдром, автоімунна ендокринна орбітопатія.

Науково-дослідна робота (2016-2023 рр.):

 1. Скринінг та діагностика субклінічного синдрому Кушинга (2016-2018, № ДР 0116U003042). Фінансування за рахунок держбюджету МОЗ України
 2. Роль гормонально-метаболічних предикторів у формуванні та розвитку діабетичної ретинопатії (2019-2020, № ДР 0119U001420). Фінансування за рахунок держбюджету МОЗ України
 3. Вивчення нейро-гормональних порушень у пацієнтів з ожирінням на тлі цукрового діабету та методи їх корекції (2022 – 2024, № ДР 0122U001184). Фінансування за рахунок держбюджету МОЗ України

За результатами наукових досліджень захищено 2 кандидатські дисертації та 1 докторська дисертація.

 Наукова продукція (за 2018-2022рр.)

Публікації у виданнях, що індексуються в наукометричних базах Scopus/WoS – 2

Публікації у фахових виданнях категорії Б – 29

Патенти України на винахід – 1

Патенти України на корисну модель – 1

Нововведення – 2

Унікальні наукові розробки:

 1. Оптимізовано алгоритм діагностики субклінічної гіперкортизолемії у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, ожирінням, цукровим діабетом 2 типу, інциденталомами надниркових залоз; створена діагностична модель, що дозволяє підтвердити або виключити ендогенну гіперкортизолемію у пацієнтів груп ризику.
 2. Досліджено клініко-психологічні характеристики психоендокринного синдрому при патології щитоподібної залози, кори наднирників та статевих залоз; розроблено систематику копінг-стратегій при психоендокринному синдромі на тлі різних форм ендокринних порушень.
 3. Вперше в Україні розроблено спосіб етапного комбінованого лікування первинної двобічної макронодулярної гіперплазії надниркових залоз (primary bilateral macronodular adrenal hyperplasia – PBMAH), що супроводжується гіперкортизолемією.
 4. Визначено діагностичну ефективність кластерів метаболічного синдрому в оцінці прогресування діабетичної ретинопатії; концентрація розчинної молекули міжклітинної адгезії-1(sICAM) визначена предиктором ефективності лікування діабетичного макулярного набряку у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу.

Членство наукових співробітників у міжнародних та вітчизняних наукових товариствах, асоціаціях тощо: ВГО «Українська асоціація ендокринних хірургів»

 Клінічна робота (вказати медичні послуги та кількість за 2022 рік)

 1. Консультативно-лікувальний прийом – 1763 пацієнтів.
 2. Лікування пацієнтів у стаціонарі – 136 пацієнтів

Унікальні методики:

 1. Етапна діагностика та комбіноване лікування гіперкортизолемії на тлі первинної двобічної макронодулярної гіперплазії надниркових залоз (primary bilateral macronodular adrenal hyperplasia – PBMAH)
 2. Лікування вторинного гіпогонадизму та сексуальних розладів у пацієнтів з психоендокринним синдромом на основі визначення патернів копінгу як механізму подолання стресу
ТРЕТЯК Олена Едуардівна

ТРЕТЯК Олена Едуардівна

завідувач відділу нейроендокринології та загальної ендокринології