"Збережемо ендокринне здоров'я нації"
Гаряча лінія
(044) 254-54-62
Час роботи
Пн - Пт: 08:00 - 17:00

Здобутки відділу (2012-2018):

Методичні рекомендації – 2, інформаційні листи – 5, нововведення – 5, статті у фахових журналах та публікації у матеріалах симпозіумів та науково-практичних форумів – 84, монографії – 3, підручники, навчальні посібники – 7, стандарти та протоколи лікування – 1, патенти України – 8, захищено дисертацій кандидатських – 2, подано до захисту 1 докторську дисертацію та 1 кандидатську дисертацію. Участь у роботі експертної ради Департаменту атестації кадрів (ДАК) вищої кваліфікації МОН України (2012 – 2019).

Впроваджено систему оцінки контролю медикаментозного лікування інвазивних пухлин гіпофіза (зокрема, пролактином), ефективності фізіотерапевтичних методів лікування ускладнень цукрового діабету.

Вперше в Україні розроблено протокол етапного комбінованого (консервативного та хірургічного) лікування первинної двобічної макронодулярної гіперплазії надниркових залоз (PBMAH), алгоритм діагностики та лікування остеопорозу у жінок в постменопаузі за цукрового діабету 2 типу.

Вперше представлено нові дані про кластерний характер формування метаболічного синдрому та його вплив на перебіг доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

Проводиться сучасне клініко-патогенетичне дослідження патогенезу діабетичної ретинопатії та діабетичного макулярного набряку.

Лікувальна робота:

  • Моніторинг стану ендокринних (гормональних) функцій гіпофіза і вибір/оцінка ефективності медикаментозного, хірургічного та променевого лікування акромегалії, хвороби Кушинга, синдрому гіперпролактинемії, гіпопітуїтаризму, нецукрового діабету.

  • Скринінг, діагностика і медикаментозне лікування ендокринних артеріальних гіпертензій, порушень обміну речовин, пов’язаних із захворюваннями надниркових залоз (альдостеронізм, феохромоцитома, синдром Кушинга, адреногенітальний синдром, хронічна недостатність надниркових залоз).

  • Діагностика та амбулаторне/стаціонарне лікування захворювань щитоподібної залози, в тому числі під час вагітності та після пологів (гіпертиреоз, гіпотиреоз, тиреоїдити, доброякісні вузлові утворення).

  • Сучасне лікування автоімунної (тиреотоксичної) орбітопатії (офтальмопатії).

  • Діагностика та лікування порушення мінеральної щільності скелета в (остеопорозу) в постменопаузі і при захворюваннях щитоподібної залози, надниркових залоз, статевих залоз, цукровому діабеті.

  • Діагностика та лікування затримки статевого дозрівання (пубертату) у підлітків, недостатнього статевого розвитку (гіпогонадизму) у чоловіків (андропаузи – чоловічого «клімаксу»).

  • Діагностика чоловічого чинника непліддя в шлюбі і його медикаментозна корекція. Поліпшення якості сперми при підготовці до штучного запліднення.

  • Сексуальні розлади, пов’язані з порушенням функції ендокринних залоз.

завідувач відділу нейроендокринології та загальної ендокринології