"Збережемо ендокринне здоров'я нації"
Гаряча лінія
(044) 254-54-62
Час роботи
Пн - Пт: 08:00 - 17:00

Мета – підвищення ефективності лікування хворих з патологією  надниркових залоз; пацієнтів з гіпогонадизомом та сексуальною дисфункцією ендокринного генезу; хворих на ускладнене ожиріння, автоімунну ендокринну орбітопатію.

Сфера наукових інтересів: патологія надниркових залоз, ожиріння, гіпогонадизм, психоендокринний синдром, автоімунна ендокринна орбітопатія.

Науково-дослідна робота (2018-2023 рр.):

  1. Скринінг та діагностика субклінічного синдрому Кушинга (2016-2018, № ДР 0116U003042). Фінансування за рахунок держбюджету МОЗ України
  2. Роль гормонально-метаболічних предикторів у формуванні та розвитку діабетичної ретинопатії (2019-2020, № ДР 0119U001420). Фінансування за рахунок держбюджету МОЗ України
  3. Вивчення нейро-гормональних порушень у пацієнтів з ожирінням на тлі цукрового діабету та методи їх корекції (2022–2024, № ДР 0122U001184). Фінансування за рахунок держбюджету МОЗ України

За результатами наукових досліджень захищено 2 кандидатські дисертації та 1 докторська дисертація.

 Наукова продукція (за 2018-2023 рр.)

Публікації у виданнях, що індексуються в наукометричних базах

Scopus/WoS – 2

Публікації у фахових виданнях категорії Б – 29

Патенти України на винахід – 1, Патенти України на корисну модель – 1, Нововведення – 2

Доповіді на науково-практичних конференціях, що освідчують проблеми гормонально  активних пухлин наднирників, гіпогонадизму у хворих на цукровий діабет 2 типу, лікування пацієнтів із автоімунною ендокринною орбітопатією

Унікальні наукові розробки:

  1. Оптимізовано алгоритм діагностики субклінічної гіперкортизолемії у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, ожирінням, цукровим діабетом 2 типу, інциденталомами надниркових залоз; створена діагностична модель, що дозволяє підтвердити або виключити ендогенну гіперкортизолемію у пацієнтів груп ризику.
  2. Досліджено клініко-психологічні характеристики психоендокринного синдрому при патології щитоподібної залози, кори наднирників та статевих залоз; розроблено систематику копінг-стратегій при психоендокринному синдромі на тлі різних форм ендокринних порушень.
  3. Вперше в Україні розроблено спосіб етапного комбінованого лікування первинної двобічної макронодулярної гіперплазії надниркових залоз (primary bilateral macronodular adrenal hyperplasia – PBMAH), що супроводжується гіперкортизолемією.
  4. Визначено діагностичну ефективність кластерів метаболічного синдрому в оцінці прогресування діабетичної ретинопатії; концентрація розчинної молекули міжклітинної адгезії-1(SICAM) визначена предиктором ефективності лікування діабетичного макулярного набряку у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу.
  5. За результатами роботи у 2023 році встановлено, як гормони жирової тканини мають безпосередню участь у формуванні гіпогонадізму у хворих на цукровий діабет 2 типу. При дослідженні біохімічних кластерів метаболічного синдрому за допомогою дисперсійного та дискримінаційного аналізу виявлено, що тривалість ЦД 2 типу від моменту постановки діагнозу та наявність СОАС  мають вплив на розвитку гіпогонадизму. Розроблено спосіб оцінки ризику розвитку гіпогонадизму у хворих на цукровий діабет 2 типу та СОАС із визначенням маркерів метаболічного синдрому  в сироватці крові.

 Членство наукових співробітників у міжнародних та вітчизняних наукових товариствах, асоціаціях тощо: ВГО «Українська асоціація ендокринних хірургів»

Працівники відділу виконують  клінічну роботу у вигляді консультативної допомоги та лікування пацієнтів у стаціонарі. Протягом 2023 року надано консультативно-лікувальну допомогу 2488 пацієнтам, в стаціонарі проліковано 179 пацієнтів.

Унікальні методики:

  1. Етапна діагностика та комбіноване лікування гіперкортизолемії на тлі первинної двобічної макронодулярної гіперплазії надниркових залоз (primary bilateral macronodular adrenal hyperplasia – PBMAH)
  2. Лікування вторинного гіпогонадизму та сексуальних розладів у пацієнтів з психоендокринним синдромом на основі визначення патернів копінгу як механізму подолання стресу
ТРЕТЯК Олена Едуардівна

ТРЕТЯК Олена Едуардівна

завідувач відділу нейроендокринології та загальної ендокринології