"Збережемо ендокринне здоров'я нації"
Гаряча лінія
(044) 254-54-62
Час роботи
Пн - Пт: 08:00 - 17:00

ВІДДІЛЕННЯ ЕНДОКРИННОЇ ХІРУРГІЇ

Клініка ендокринної хірургії – це ключова ланка Центру, що відбиває пріоритетний напрямок його діяльності та є флагманом цієї хірургічної спеціальності не тільки в Україні, але й в Східній Європі, маючи один з найбільших у світі досвід відповідних втручань (тиреоїдектомій, паратиреоїдектомій, адреналектомій). У відділенні ендокринної хірургії Центру виконуються операції з приводу всіх ендокринних захворювань, які потребують хірургічного лікування. Насамперед – це доброякісні та злоякісні пухлини щитоподібної, прищитоподібних та надниркових залоз. Показання до оперативного втручання відповідають сучасному рівню медичної світової науки та визначаються консиліумом, до складу якого входять завідувач відділу ендокринної хірургії,  завідувач відділенням доктор медичних наук Паламарчук В.А., відповідальний за пацієнта лікар, з обов’язковою участю лікаря терапевта-ендокринолога.

Методи хірургічного лікування ендокринних захворювань відбивають найпрогресивніші тенденції світової ендокринної хірургії, заради чого фахівці Центру докладають багато зусиль у стажуванні закордоном, участі у міжнародних конференціях, семінарах, курсах. Керівник відділу ендокринної хірургії забезпечує безперервний зв’язок з Європейським Товариством Ендокринних Хірургів (ESES), представляючи Україну в цій провідній фаховій організації як національний делегат протягом останніх 10 років, заради прогресу спеціальності в нашій країні.

 

ОСОБЛИВОСТІ ОПЕРАТИВНИХ ВТРУЧАНЬ

Операції на щитоподібній залозі, що складають більшу частину всіх хірургічних втручань, виконуються з приводу вузлових форм зобу, дифузного токсичного зобу і раку щитоподібної залози. Потенціально такі операції несуть ризик пошкодження суміжних структур. Це нижні та верхні гортанні нерви, прищитоподібні залози, крупні судини, стравохід. Частота специфічних післяопераційних ускладнень тиреоїдної хірургії залежить від об’єму втручання, досвіду хірурга та використання спеціальних технічних підходів та засобів. У Центрі ендокринної хірургії виконуються сучасні високоточні анатомічно орієнтовані операції з візуалізацією всіх структур, що зводить ризик пошкодження цих структур до мінімальних значень.

У арсеналі Центру є найсучасніша апаратура для електронейромоніторингу цілісності гортанних нервів NIM3 (Xomed, США) під час операції. З його допомогою легше знайти нерв, переконатися у його анатомічному розташуванні, здійснити контроль за функціональною цілісністю на всіх етапах операції.

Визначальним моментом для виконання анатомічних операцій, використання нейромоніторингу, візуальної оцінки життєздатності прищитоподібних залоз є забезпечення безкровності операції, «сухого» поля на всіх етапах втручання, що досягається ретельним лігуванням обох кінців судин, використанням біполярної коагуляції та сучасної ультразвукової коагуляції, ефективних місцевих та системних гемостатиків.

Всі операції на шиї виконуються з урахуванням косметичних наслідків, шкіра зашивається атравматичною ниткою, а м’язи та клітковина з’єднуються матеріалом, що розсмоктується. Рани дренуються найбільш ефективним способом – вакуумними сіліконовими мікро трубчастими дренажами. Це суттєво знижує ризик запальних ускладнень після операції. Цьому сприяє також використання одноразових гігроскопічних абсорбуючих антисептичних та естетичних пов’язок на операційні рани.

 

Поєднання різних хірургічних технологій дозволяє безпечно та надійно виконати тиреоїдектомію з мініінвазивного доступу

ВІДДІЛЕННЯ АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ ТА ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ

Співробітники ВАІТ

Наша команда анестезіологів – Ваша запорука успішної операції та пісялопераційного періоду.

1. Підтримують прийняті стандарти в анестезіологічному забезпеченні та післяопераційному веденні хворих з різноманітною ендокринною, гінекологічною та хірургічною патологією.

2. Завдяки високій кваліфікації співробітників та використання сучасних препаратів для наркозу та міорелаксантів анестезії (наркози) є безпечними та керованими.

3. Опрацьована та модернізована методика низькопоточної штучної вентиляції легень наркозними станціями Leon, Dameca Siesta та Felix з використанням газового анестетика, що сприяє швидкому відновленню хворих.

4. Надають планову та цілодобову ургентну, невідкладну і консультаційну допомогу у всіх відділеннях центру.

 

ВИСНОВКИ ЩОДО УМОВ ПРАЦІ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ РОБОТИ ПЕРСОНАЛУ ВІДДІЛЕННЯ

– Співробітники ВАІТ підтримують прийняті стандарти в анестезіологічному забезпеченні та післяопераційному веденні хворих з різноманітною ендокринною, гінекологічною та хірургічною патологією.

– Співробітники ВАІТ надають планову та цілодобову ургентну, невідкладну і консультаційну допомогу у всіх відділеннях центру.

– Співробітники ВАІТ забезпечують цілодобове чергування по Центру в якості відповідального чергового.

– Співробітниками ВАІТ опрацьована та модернізована методика низькопоточної штучної вентиляції легень апаратами Leon, Dameca Siesta та Felix з використанням сучасної газової анестезії, що надає можливість швидкого відновлення свідомості, м’язовго тонусу, рефлексів  та дихання після  операцій.

– Розпочато широке використання найбільш сучасних недеполяризуючих м’язових релаксантів.

– Висока безпечність та керованість анестезій завдяки  використанню сучасних препаратів для наркозу та міорелаксантів.

– Активне використання фібробронхоскопії  дає можливість проведення якісної діагностики станів, пов’язаних з компресією органів шиї та середостіння, проводити санаційні та діагностичні фібробронхоскопії, знизити до мінімуму ризики складних інтубацій.

 

ПОТУЖНЕ ВІДДІЛЕННЯ

діабетичної стопи з науковою курацією та веденням пацієнтів провідними науковцями та практичними лікарями, які пройшли навчання та стажування у провідних іноземних клініках;

КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД

до діагностики та лікування синдрому діабетичної стопи (від профілактики до реабілітації) з використанням потужної діагностичної та консультативної бази установи;

ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ МЕТОДІВ

діагностики та лікування синдрому діабетичної стопи: вимірювання парціального тиску кисню у тканинах, проведення ультразвукової обробки ран, лікування інфікованих ран методом постійного від’ємного тиску (VAC-терапія), накладання іммобілізаційних пов’язок типу «скотч-каст», проведення відновлювально-реконструктивних операцій на стопі та аутопластичного закриття ран та інші;

НАЙКРАЩИЙ ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД

лікування синдрому діабетичної стопи;

КЛІНІЧНА ТА НАУКОВА БАЗА

для лікарів-хірургів України та іноземних країни, профільних міжнародних організацій (IWGDF, IDF).

ПРОФІЛАКТИКА
УРАЖЕНЬ СТОП У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ СТОПУ

Для ефективної профілактики патологічних змін, пов’язаних з діабетичною стопою, доцільна диспансеризація пацієнтів, навчання догляду за стопою і подальша ортопедична корекція. При ретельному гігієнічному догляді за діабетичною стопою багато патологічних процесів можно своєчасно виявити і навіть повністю запобігти.

 

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
ДІАБЕТИЧНЕ СТОПИ

В основі хірургічного лікування повинен лежати принцип заощадження тканин і максимального збереження довжини стопи. Припустимо тільки щадне хірургічне втручання. Хірургічний етап повинен мати, по можливості відстрочений характер на тлі обстеження пацієнта в поєднанні з адекватним консервативним лікуванням і розвантаження ураженої кінцівки, корекцією ішемії стопи як консервативним, так і хірургічним способом.