"Збережемо ендокринне здоров'я нації"
Гаряча лінія
(044) 254-54-62
Час роботи
Пн - Пт: 08:00 - 17:00

Ендоскопічна діагностика шлунково-кишкового тракту
тел.: 0(44) 254-34-80

Ендоскопічне обстеження шлунково-кишкового тракту здійснюється на сучасній ендоскопічній апаратурі компанії OLYMPUS (японія) – система OPTERA (відеогастродуоденоскоп GIF-H170 і відеоколоноскопія CF-H170L оснащені функцією віртуальної хромоскопія (NBI-спектроскопія), що дозволяє значно поліпшувати і деталізувати зображення, підвищувати якість дослідження . Всі відеогастро і відеоколоноскопії виконуються як під місцевою анестезією, так і під внутрішньовенним наркозом (проводиться досвідченим анестезіологом; у відділенні є все необхідне обладнання для наркозу).

Відеоезофагогастродуоденоскопія (вегдс) – дослідження стравоходу, шлунка і 12-палої кишки, що дозволяють з великою точністю проводити верифікацію слизових оболонок. Відеогастроскопію призначають як первинний інструментальний метод дослідження при скаргах, які можуть бути пов’язані з порушенням структури і функції верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Дозволяє ефективно виявляти такі захворювання як ерозійні езофагіти, грижі стравохідного отвору діафрагми, варикозне розширення вен стравоходу, дивертикули стравоходу, ахалазію і пухлини стравоходу, хронічні гастрити, пептичні виразки і ерозії шлунка і 12-палої кишки, поліпи і пухлини шлунка, шлунково-кишкову кровотечу, наявність сторонніх тіл, проводити діагностику інфекції Нelicobacter pylori і ін.

Власний досвід проведення відеогастроскопії  налічує багато десятків тисяч вдалих ендоскопій. Під час дослідження при необхідності проводять біопсію слизової оболонки шлунка на наявність інфекції Нelicobacter pylori (основна причина захворювань шлунка і 12-палої кишки), а також для гістологічного дослідження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту для підтвердження або виключення передракових або злоякісних змін шлунково-кишкового тракту.

Відеоколоноскопія – найбільш інформативний діагностичний метод дослідження товстої кишки. Основним показаннями для її проведення є хронічний біль у животі, хронічна діарея або хронічні запори, підозра на рак, поліпи або запальні захворювання товстої кишки (виразковий коліт, хвороба крона), анемія неясної етіології, симптоми гастроинтестинального кровотечі або наявність прихованої крові в калі, проведення лікувальних маніпуляцій. При необхідності під час колоноскопії проводиться біопсія з різних ділянок кишки з наступним морфологічним дослідженням біоптатів, що особливо важливо для виявлення передракових змін, диференціальної діагностики запальних захворювань кишечника, діагностики мікроскопічних і рідкісних форм колітів.

З 2015 року в центрі проводиться інноваційний метод лікування захворювань органів травлення – трансплантація фекальної мікробіоти (ТФМ) при проведенні колоноскопії.
Трансплантація фекальної мікробіоти (тфм) – одномоментна терапевтична процедура, яка передбачає введення донорського матеріалу в товсту кишку пацієнтам і яка дозволяє відновлювати нормальний склад бактеріальної флори в товстій кишці. У жовтні 2013 року на XXI Європейському об’єднаному гастроентерологічному тижні ТФМ була представлена як одне з трьох найзначніших досягнень гастроентерології в 2013 році.

РИЖИЙ Леонід Михайлович

РИЖИЙ Леонід Михайлович

в.о. завідувача відділення ендоскопічної діагностики